KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12011001
nr 1201 1001
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Sverige. Samtal på bryggan. Signerad, daterad 1895. Olja på duk, 62x47 cm
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Utrop:
8.500 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 3 september 2018
kl 18:39:47
3/9 18:01:26
Paul Graf
Läs mer om Paul Graf